Jak znaleźć nowe hobbyKażdy powinien mieć możliwość odkrywania nowych hobby i zainteresowań, ale dla wielu osób nie jest to możliwe. Niezależnie od tego, czy pracujesz przez wiele godzin, czy po prostu nie masz czasu w swoim harmonogramie, łatwo jest w dorosłym życiu pozwolić, aby zajęcia niezwiązane z pracą zeszły na dalszy plan. Ale co by było, gdybyś mógł znaleźć nowe hobby, które również poprawi twoje wyniki w pracy i sprawi, że będziesz się wyróżniał jako kandydat? Tak właśnie się stało, gdy odkryliśmy cztery wspaniałe zajęcia, które nie tylko doprowadziły nas do nowych przyjaciół, ale także poprawiły nasze życie. Oto kilka wskazówek, jak możesz zrobić to samo.

Oceń swoje obecne hobby i zainteresowania

Zanim zdecydujesz, jakie nowe hobby wypróbować, musisz zorientować się, jakie są Twoje obecne zainteresowania i co lubisz robić. Większość ludzi ma kilka hobby, które lubią, ale to nie musi oznaczać, że są to świetne hobby dla Ciebie. Na przykład, jeśli lubisz oglądać telewizję, ale nie masz wielu przyjaciół, z którymi mógłbyś ją oglądać, może to nie być świetne hobby do utrzymania.

Spróbuj nowych zajęć, które cię interesują

Kiedy już wiesz, co lubisz, wypróbuj kilka nowych aktywności opartych na twoich upodobaniach. To nie tylko pomoże ci znaleźć nowe hobby, ale także da ci lepsze pojęcie o tym, ile czasu możesz realistycznie poświęcić każdemu z nich. Prawdopodobnie znajdziesz jedną lub dwie aktywności, które natychmiast pokochasz. Jest to świetny znak, ponieważ sugeruje, że masz większą szansę trzymać się ich na dłuższą metę.

Zanotuj, co lubisz, a czego nie lubisz w każdej czynności

Poświęć kilka minut, aby pomyśleć o każdej aktywności, którą próbujesz. Co ci się w niej podoba, a co nie? To pomoże Ci zdecydować, czy jest to aktywność odpowiednia dla Ciebie. Na przykład, jeśli uwielbiasz dreszczyk emocji związany z podejmowaniem wyzwań w nowym sporcie, ale nie jesteś zainteresowany grą z innymi, możesz rozważyć sporty indywidualne, takie jak joga lub wspinaczka, zamiast sportów zespołowych.

Znajdź kilka aktywności, które możesz wypróbować ponownie i podejmij decyzję

Gdy już wypróbujesz kilka nowych aktywności, czas podjąć decyzję

Kiedy już wybierzesz jedną lub dwie aktywności do ponownego wypróbowania, postaraj się, aby była to rzecz cotygodniowa. Robienie tego powinno pomóc Ci zobaczyć, co możesz zyskać dzięki danej aktywności w dłuższej perspektywie. Na przykład, jeśli zdecydujesz się wziąć klasę salsy, spróbuj iść co najmniej raz w tygodniu, aby zobaczyć, czy jest to coś, co możesz zobaczyć siebie robiącego długoterminowo. Jeśli trudno ci znaleźć czas na zajęcia niezwiązane z pracą, hobby może być świetnym sposobem na produktywne spędzanie czasu. Jeśli próbowałeś znaleźć swoje następne wspaniałe hobby, ale zmagałeś się z tym, te wskazówki mogą pomóc ci znaleźć aktywność, której szukasz.