Pediatra: Czego się spodziewać, gdy spodziewasz się dziecka?Ciąża to bardzo ekscytujący czas dla par. Jednak jest to również trudny okres w ich życiu, ponieważ przygotowują się do przyjęcia nowego członka rodziny i dokonania wielu zmian w tym samym czasie. Niezależnie od tego, czy staracie się o dziecko, czy też właśnie dowiedzieliście się, że oczekujecie, ważne jest, aby rozpocząć przygotowania z wyprzedzeniem, aby mieć najlepszą możliwą sieć wsparcia w Szpital Dworska, gdy nadejdzie czas. Jedną z najważniejszych osób, które możesz zaangażować na wczesnym etapie, jest twój pediatra, który będzie nieocenionym atutem przed i po przybyciu dziecka.

Co zrobić przed urodzeniem dziecka?

W miesiącach poprzedzających termin porodu upewnij się, że odpowiednio o siebie dbasz, dużo odpoczywając i dobrze się odżywiając. Pomoże to zapewnić Ci dobry stan zdrowia, gdy dziecko przyjdzie na świat, a także ułatwi proces powrotu do zdrowia. Na tym etapie najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest zachowanie zdrowia i praktykowanie dobrej higieny, abyś mogła przekazać jak najmniej zarazków swojemu noworodkowi.

Podczas codziennej rutyny staraj się unikać miejsc publicznych, w których jest dużo ludzi, takich jak sklepy spożywcze i metro, gdzie jesteś narażona na większe ryzyko kontaktu z zarazkami. Łazienki w miejscach publicznych są szczególnie brudne i najlepiej jest ich całkowicie unikać. Kiedy jesteś w domu, staraj się trzymać ręce z dala od ust i nosa tak często, jak to możliwe. W ten sposób zmniejszysz ryzyko przekazania zarazków swojemu dziecku.

Zdecyduj się na pediatrę i zespół rodzący.

Wybierając pediatrę dla swojego dziecka, upewnij się, że osoba, którą wybierzesz, będzie dobrze pasowała do Twojej rodziny. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby znaleźć odpowiednią osobę dla swojego dziecka, w tym:

  • Porozmawiaj z innymi rodzicami: Jeśli znasz innych rodziców, którzy niedawno mieli dzieci, zapytaj ich o swoich pediatrów. Szanse są takie, że będą w stanie dostarczyć Ci cennych informacji, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.
  • Zapytaj swoją położną: Twoja położna będzie prawdopodobnie miała kilka zaleceń dotyczących pediatrów, z którymi pracują, więc zapytaj ich, czy mogą Cię do kogoś skierować.
  • Szukaj w Internecie: W sieci jest mnóstwo recenzji pediatrów, które mogą pomóc Ci znaleźć idealnego pediatrę, jeśli jeszcze nie masz go na myśli.
  • Sprawdź referencje: Upewnij się, że Twój pediatra jest wykwalifikowany do zapewnienia poziomu opieki, którego potrzebuje Twoje dziecko, więc możesz być pewien, że jest w dobrych rękach.

Opracuj plan porodu i zdecyduj o miejscu porodu

Jeśli planujesz urodzić dziecko w domu lub w centrum porodowym, upewnij się, że w pełni rozumiesz ryzyko związane z tym rodzajem porodu, abyś mogła podjąć świadomą decyzję. Podczas ciąży ważne jest, abyś szukała informacji o różnych opcjach porodu, abyś mogła podjąć świadomą decyzję i wybrać miejsce, które jest dla Ciebie odpowiednie. Podjęcie decyzji o miejscu porodu pozwoli Ci wybrać idealny zespół medyczny dla Twojego dziecka, więc upewnij się, że masz to ustalone przed terminem.